60-cio kilkulatka z młodzieńczą werwą

Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, bo o niej tu mowa, tworzyła i wciąż tworzy obraz dużej części stolicy Górnego Śląska. Wielokrotnie nagradzane, ostatnie inwestycje, katowickich spółdzielców wciąż są dostępne na rynku pierwotnym, na którym uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych w Katowicach.

Spółdzielczy deweloper
Jako jedna z nielicznych na Śląsku spółdzielni mieszkaniowych Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa oddała w ostatnich latach blisko 150 mieszkań. Inwestycja „Rekreacyjna Dolina – Mały Staw” o nietuzinkowej architekturze i znakomitej lokalizacji w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów to perełka na katowickim rynku pierwotnym, natomiast budynek przy ul. Domeyki 12, to inwestycja skierowana w stronę ludzi ceniących spokój, ciszę oraz dostęp do rekreacji z racji lokalizacji w pobliżu Rezerwatu Lasu Murckowskiego. Zapraszamy do odwiedzania stron rekreacyjna-dolina.pl oraz mieszkania-domeyki.pl.

Stworzyli obraz Katowic
Nowe inwestycje wpisują się w obraz Katowic – miasta dynamicznie rozwijającego się, przyciągającego biznes i innowacyjne technologie jednak najbardziej charakterystyczne budynki w mieście należą do Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Osiedle Gwiazdy przy al. Roździeńskiego, jeden z największych bloków mieszkalnych w Polsce czyli „Superjednostka” przy ul. Korfantego oraz klimatyczne osiedle Alfonsa Zgrzebnioka to tylko kilka z nich…a Spółdzielnię zakładało w 1957 roku 19 osób – efekty ich odważnej, jak na tamte czasy, decyzji zaważyły na dzisiejszym pejzażu Katowic.

Kształtują charaktery, rozwijają pasje
Działalność inwestycyjna, remontowa czy modernizacyjna to cele „twarde” na których skupia swoje działanie KSM. Nie zapomina jednak o sferze bardziej wrażliwej czyli nauce, kulturze i integracji mieszkańców. Działalność ta wpisana jest nie tylko w Statut Spółdzielni… ale przede wszystkim weszła w krew kolejnych pokoleń spółdzielców. Bogata działalność społeczno – wychowawcza prowadzona na bazie sześciu klubów spółdzielczych to 80 sekcji zainteresowań, blisko 500 różnego rodzaju imprez w tym Pikniki Osób Niepełnosprawnych, Złazy Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych woj. śląskiego czy akcje „Lato w mieście” i „Zima w mieście”. W 2005 roku powołano do życia Fundację KSM, której celem jest prowadzenie działalności w zakresie pomocy społecznej, pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej czy działania na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w środowisku.

Spółdzielcza firma
Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa to jeden z większych w Katowicach pracodawców. Szeroko prowadzona działalność gospodarcza zasila spółdzielczą kasę w poważny sposób obniżając koszty działania spółdzielni i obciążeń jej mieszkańców. Zakład Ciepłowniczy, Zakład Usług Parkingowych, Serwis Techniczny i Mieszkaniowe Biuro Pośrednictwa, to wyspecjalizowane jednostki Spółdzielni, które na co dzień świadczą usługi nie tylko na rzecz mieszkańców, ale również komercyjnie obsługujących inne na rynku podmioty.

(fot. 1 – KSM)

(fot. 2 – KSM)

Wydania archiwalne