Wyróżnia ich jakość

Zwoltex to polska fabryka ręczników, która od 70 lat produkuje najwyższej jakości ręczniki, ściereczki kuchenne oraz inne tekstylia do domu. W kraju fabryka zajmuje pozycję lidera, a w Europie plasuje się w ścisłej czołówce firm wytwarzających wyroby frotte.

Zwoltex dostarcza produkty do milionów gospodarstw domowych w Polsce i na całym świecie. Łączy go stała współpraca z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi. Nadrzędną misją firmy jest tworzenie produktów o najwyższej jakości. Nowoczesne wzornictwo wyrobów odpowiada aktualnym trendom wystroju wnętrz, jak i kolekcjom światowych kreatorów mody. Duży potencjał produkcyjny, zespół ludzi pracujących z pasją i prorozwojowe nastawienie to części składowe tego, że w ciągu kilkunastu lat Zwoltex stał się punktem odniesienia dla wielu firm w środowisku branżowym.
Wykorzystując innowacyjne rozwiązania, w 2013 roku uruchomiono min. produkcję nowej generacji ręczników o właściwościach antybakteryjnych. Do współpracy zaproszono naukowców m.in. z Instytutu Włókiennictwa w Łodzi i z Politechniki Łódzkiej czego efektem jest Opatentowana przez Zwoltex technologia Bio Active Silver polegająca na zastosowaniu aktywnych jonów srebra, które hamują wzrost i ograniczają rozmnażanie się grzybów i bakterii. Rozwiązanie to opiera się na jednej z najnowszych dziedzin nauki, jaką jest nanotechnologia.

Certyfikaty i patenty

Wszystkie środki używane w procesie produkcji, a także sam wyrób końcowy spełniają warunki restrykcyjnej normy Oeko-Tex® Standard 100. Zwoltex jako jedyny na rynku oferuje 5 LAT GWARANCJI na chłonność materiału i trwałość kolorów. Pracownicy są pewni efektów swojej pracy. Zawdzięczają to wieloletniemu doświadczeniu oraz kontroli jakości prowadzonej od dostawy surowca po gotowy wyrób. Stosowana przez firmę bawełna w 100 proc. naturalnego pochodzenia oraz opatentowana technologia ultrasoft sprawiają, że wyroby charakteryzują się wyjątkową miękkością i chłonnością. Są bezpieczne dla dzieci i niemowląt.

Unikatowość oferty

Portfolio produktowe ZWOLTEX to kilkadziesiąt tysięcy pozycji wyrobów frotte. Firma oferuje produkty gotowe oraz realizowane na indywidualne zamówienie. Klientami Zwoltex są największe sieci handlowe z różnych branż takich jak drogerie, supermarkety czy sklepy „wszystko dla domu”.
Dużą część produkcji firmy stanowią również produkty z dedykowanym logo konkretnych firm, wśród których są zarówno wielkie światowe koncerny, stacje radiowe i telewizyjne, topowe kluby sportowe a nawet reprezentacje olimpijskie wielu krajów.
Zwoltex słynie z krótkich czasów realizacji i niskich minimów produkcyjnych.
Zespół projektantów oraz inżynierów włókiennictwa oferuje klientom współpracę przy projektowaniu wzorów, dzięki czemu każda koncepcja jest wyjątkowa.
Ręczniki i ściereczki Zwoltex są dostępne, w czynnym 24/h, sklepie internetowym na stronie: www.zwoltex.pl.

Wydania archiwalne