WODOCIĄGI 2018

Kolejny rok, kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji tym razem za rok 2018-ty. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jego wynikami oraz sylwetkami niektórych Laureatów. Temat rozszerzamy na portalu strefa-gospodarki.pl

Stanisław Drzewiecki, Prezes Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Sp. z o.o.: Czwarte miejsce, to powód do zadowolenia. Mogę tylko żałować, że nasze inwestycje niezbędne do uporządkowania gospodarki wod-kan warte ponad miliard złotych, zakończyliśmy szybciej niż inni … Wówczas takie realizacje, jak np. sztuczna filtracja na ujęciu wody „Czyżkówko” czy bagrowanie rzeki Brdy i Kanału Bydgoskiego, byłyby dodatkowym atutem. Wsparłyby one nasz projekt z ubiegłego roku, dotyczący budowy i przebudowy oraz dostosowania kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych – jedyny projekt, ze wsparciem UE w Polsce, rozwiązujący problem zagospodarowania wód odpadowych w skali całego miasta. Poza osiągnięciami technicznymi najbardziej cieszy fakt, że jako spółka miejska spełniamy oczekiwania mieszkańców, którzy szukają w nas wsparcia w wielu społecznych inicjatywach i życiowych problemach.

Janusz Karwot, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku: Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w sektorze usług wod.-kan., jest przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez klientów oraz pojawianie się na rynku nowych technologii, dla których można znaleźć różnorodne zastosowania. PWiK Sp. z o.o. w Rybniku to przykład przedsiębiorstwa, które w sposób ciągły prowadzi proces zarządzania zmianą oraz wprowadza innowacyjne rozwiązania, dostosowując się do zmieniającego się otoczenia. Firma jest równocześnie wieloletnim partnerem sektora naukowego, skąd dobre praktyki badawczo-rozwojowe mają swoje zastosowanie w sektorze wodociągowym. Warto dodać, że w ostatnich latach wdrożyliśmy szereg rozwiązań ułatwiających dostęp do usług dla wszystkich swoich Klientów przez całą dobę, tj. E-bok, infolinia oraz pierwszy w Polsce sklepik z wodą – wodomat.

 

1. Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A.
2. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie
Katowickie Wodociągi S.A.
3. Aquanet S.A.
4. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach
Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o.
5. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie
6. „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o.
Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
7. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” Sp. z o.o w Jeleniej Górze
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinku
8. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku
9. Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o
10. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu Sp. z o.o.
Wyróżnienia:
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim Sp. z o.o.
Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Wydania archiwalne