PO PROSTU DOBRA SPÓŁDZIELNIA

Z Ryszardem Jarońcem, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej im. 23 Lutego w Koziegłowach nagrodzonej tytułem Dobra Spółdzielnia 2019 rozmawia Łukasz Osypiński.

Z Ryszardem Jarońcem, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej im. 23 Lutego w Koziegłowach nagrodzonej tytułem Dobra Spółdzielnia 2019 rozmawia Łukasz Osypiński.

Bardzo cieszy Nas to wyróżnienie. Jest to dowód na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę i jesteśmy za nią docenieni. Jest potwierdzeniem wiarygodności, rzetelności i uczciwości biznesowej naszej Spółdzielni wśród klientów, kontrahentów oraz pracowników. Tytuł ten jest dla nas również rodzajem zobowiązania, ponieważ motywuje do dalszej pracy i zachęca do poszukiwania nowych rozwiązań ulepszających działania naszej Spółdzielni. Jest dla nas prestiżem i pozwala znacząco wyróżnić się na tle konkurencji.

W tym roku oddajecie kolejną z Waszych inwestycji…

Nasz Spółdzielnia od lat prowadzi inwestycje zwiększając tym dostępność mieszkań na rynku mieszkaniowym. W czerwcu 2018 roku rozpoczęliśmy realizację kolejnej inwestycji przy ul Piłsudskiego 21 w Koziegłowach. Będzie to budynek o wysokim standardzie i nowoczesnym designie. Znajdzie tutaj swoje miejsce zamieszkania 46 rodzin. Ponadto w budynku znajdzie się 18 garaży oraz 31 komórek lokatorskich. W otoczeniu nieruchomości znajdą się miejsca postojowe oraz parking. Tych którzy nabyli już mieszkania najbardziej zachwyca piękny widok na panoramę Poznania. Sprzedaliśmy już ponad połowę mieszkań. Jeśli prace pójdą zgodnie z harmonogramem jak dotychczas to już w listopadzie będę miał przyjemność wręczać klucze naszym nowym mieszkańcom.

W jaki sposób przy tak dynamicznym otoczeniu, zwłaszcza prawnym, udaje się Państwu utrzymywać tak dużą stabilizację w finansach Spółdzielni?

Muszę przyznać, że ostatnie lata wiązały się z częstymi zmianami ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych. Było to wielkim utrudnieniem w codziennej pracy i wyzwaniem, żeby jak najpłynniej wejść w nowy system prawny. Jednak staraliśmy się wykorzystując w naszej pracy, zarówno doświadczenie jak i wiedzą przebrnąć przez wszystkie uciążliwości kolejnych nowelizacji. Znajdujemy się w dobrej kondycji finansowej, co podkreśla badający nas biegły rewident i przyznawane nam tytuły takie jak: Spółdzielnia Godna polecenia, Wiarygodny Partner w Biznesie czy Lider Przedsiębiorczości.

Od początku funkcjonowania Spółdzielni prowadzicie również działalność społeczno-wychowawczą.

W ramach tej działalności w Spółdzielni funkcjonuje Klub Karolinka w skład którego wchodzi osiedlowy Klub Seniora do którego przynależy około 130 seniorów. Jego podstawowym celem jest integracja i aktywizacja społeczna oraz zaspokajanie potrzeb kulturalnych osób w wieku emerytalnym i przedemerytalnym. Klub prowadzi również Sekcje Modelarską gdzie rozwija swoją pasję składania drewnianych modeli młodzież, która ma w tej dziedzinie duże osiągnięcia. Dodatkowo organizujemy kilka imprez kulturalno-rozrywkowych o charakterze masowym, a także prowadzimy półkolonie dla najmłodszych członków Spółdzielni aby umilić im czas podczas wakacji. Spółdzielnia prowadzi także Klub Sportowy „Karolinka”, w którym gry w piłkę nożną uczy się około 30 chłopców w wieku od 9 do 12 lat. Już od 27 lat wydajemy miesięcznik „Karolinka” informujący mieszkańców o aktualnych i istotnych dla nich sprawach dotyczących spółdzielczości i spraw lokalnych. W 2014 roku przystąpiliśmy do partnerskiego programu Duża Rodzina i współpracujemy z gminą Czerwonak w ramach projektu “Karta Dużej Rodziny”.

Jak wyglądają plany na rok 2019-ty. Jakie są najważniejsze zadania jakie przed Wami stoją?

Przede wszystkim chcemy w tym roku oddać do użytku naszą nową inwestycję. Być może pomyślimy też o rozpoczęciu kolejnej. Naszym celem strategicznym jest dbałość o zasoby mieszkaniowe wraz z otaczającą je infrastrukturą, przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb mieszkańców i zmieniającego się środowiska gospodarczo-prawnego. Bardzo ważne jest dla nas dążenie do kompleksowej i profesjonalnej obsługi mieszkańców, podnoszenie kompetencji pracowników oraz utrzymanie dobrego wizerunku Spółdzielni jako przedsiębiorcy i zarządcy nieruchomości.

 

(fot. 1 – Ryszard Jaroniec, Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej)

(fot. 2 – Panasonic Bank)

Wydania archiwalne