Masz to jak w banku

…Banku Spółdzielczym!!! Tym bankowym instytucjom „blisko ludzi” przyjrzeliśmy się pod raz kolejny w Ogólnopolskim Rankingu Banków Spółdzielczych za rok 2019-ty.

Kolejna edycja Rankingu nie przyniosła „rewolucji” swoją pozycję potwierdził lider – Bank Spółdzielczy w Brodnicy, wicelider czyli Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Wysoką czwartą pozycję zajął Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” w Katowicach. Wysoką siódmą pozycją pochwalić się może Bank Spółdzielczy w Płońsku potwierdzający przynależność do krajowej czołówki podobnie jak Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Drezdenku sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Pod uwagę brany był szereg czynników od spraw oczywistych jako wyniki i kondycja finansowa banków, poprzez politykę kadrową, inwestycje aż na działaniach skierowanych w stronę lokalnych społeczności skończywszy. Liderom gratulujemy, życzymy kolejnego udanego roku i…obecności w czołowej dziesiątce w roku 2020-tym!!!

Dariusz Konofalski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku:

Historia Banku Spółdzielczego w Płońsku sięga 1898 roku. Na przestrzeni lat Bank ewoluował, podobnie jak jego otoczenie gospodarcze i społeczne. Dzięki temu przetrwał dwie wojny światowe, lata powojenne oraz pomyślnie przeszedł czasy transformacji. Obecnie to jeden z najstarszych, największych i najszybciej rozwijających się banków spółdzielczych w Polsce, o silnej i ugruntowanej pozycji. Dysponujemy zmodernizowanymi, dobrze wyposażonymi i nowoczesnymi placówkami bankowymi. Ciągle inwestujemy w technologię i bezpieczeństwo. Mamy zadowolonych klientów i kompetentnych pracowników, cieszymy się dobrą reputacją w lokalnych środowiskach. Koncentrujemy się na potrzebach klientów i budowaniu z nimi relacji. Naszym najważniejszym celem jest bezpieczeństwo depozytów naszych klientów, zapewnienie stabilnej sytuacji Banku i spełnianie norm nadzorczych.

Andrzej Kiszakiewicz, Prezes Zarządu Lubusko-Wielkopolskiego Banku
Spółdzielczego z siedzibą w Drezdenku:

Jesteśmy szybko rozwijającym się bankiem spółdzielczym osiągającym wysokie parametry efektywnościowe i rozwojowe. Obsługujemy szeroki zakres podmiotów gospodarczych, preferując przedsiębiorstwa i spółki prywatne. Stale rozszerzamy swój teren działania, z początkowych 4 powiatów, do obecnej aktywności na terenie 5 województw północno-zachodniej Polski. Uzyskiwane wyniki umiejscawiają nas w pierwszej dziesiątce spośród działających banków spółdzielczych. Oferujemy nowoczesne produkty bankowe, będziemy realizować bankowość mobilną i jako jedni z nielicznych banków wspomagamy innowacyjne przedsięwzięcia, jak budowa elektrowni fotowoltaicznej. Dynamiczny rozwój Banku i jego doskonałe wyniki finansowe spowodowały, że Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami.

Bartosz Kublik, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej:

Jesteśmy Bankiem, który od 1898 roku nieprzerwanie realizuje swe cele przez rozwój firmy oraz aktywny udział w budowaniu lokalnej gospodarki.
Nasz Bank to wiarygodny i solidny partner przedsiębiorstw, samorządów i społeczności. Osiągane wyniki plasują nas w czołówce polskich banków spółdzielczych. Posiadamy blisko 30 placówek na terenie powiatów: ostrowskiego, ostrołęckiego, wołomińskiego, wyszkowskiego oraz Warszawy. Wiarygodność Banku potwierdza współpraca z 20 Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Naszą siłą jest uznanie blisko 30 tys. zadowolonych Klientów, których liczba systematycznie wzrasta. Korzystając z ogólnopolskich łamów zachęcam do korzystania z blisko 550 działających w Polsce banków spółdzielczych.

 

 

1. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
2. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
Bank Spółdzielczy we Wschowie
3. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku
4. Śląski Bank Spółdzielczy „Silesia” w Katowicach
5. Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie
Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
6. Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Piszu
7. Bank Spółdzielczy w Płońsku
Bank Spółdzielczy w Brańsku
8. Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Koźminku
9. Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Drezdenku
10. Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
Wyróżnienie
Bank Spółdzielczy w Sierakowicach
Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu

 

 

Wydania archiwalne