CHIA – Konsumencki Lider Jakości

Naturio Sp. z o.o. powstała w 2015 roku z inicjatywy osób mających kilkunastoletnie doświadczenie produkcyjne, handlowe i zakupowe. Dzięki połączeniu tak rożnego doświadczenia managerów tworzących i kierujących firmą doskonale rozumiemy potrzeby klientów oraz możliwości technologiczne pozwalające tworzyć innowacje produktowe.

Jesteśmy dumni z docenienia przez konsumentów produktów marki NATURIO napoje z nasionami CHIA oraz przyznanego Złotego Godła Konsumenckiego Lidera Jakości 2019. Tym bardziej cieszy nas fakt, że tak młoda marka i produkt, który funkcjonuje na rynku w tej formule od roku, został dostrzeżony w bardzo szerokim portfolio kategorii i tak wysoko oceniony przez konsumenta.

Marka Naturio skierowana jest do osób ceniących sobie zdrowy tryb odżywiania, szukających nowych smaków i innowacji funkcjonalnych. Receptury produktów w tej marce opierają się na naturalnych składnikach.

Obserwując światowe trendy rynkowe, przy współpracy z dietetykami oraz technologami żywności firma stworzyła innowacyjne na polskim rynku produkty funkcjonalne Super Smoothie. Każdy z tych produktów bazuje tylko na naturalnych sokach owocowych uzupełnionych dodatkami funkcjonalnymi takimi jak acerola, kurkuma, guarana, biotyna czy zielona herbata. Dzięki unikalnym recepturom każdy produkt posiada odpowiednią funkcje taką jak Odporność, Energia, Uroda, Metabolizm i Antyoksydant. Nagrodzoną linią marki NATURIO są Napoje z nasionami CHIA. Nasiona chia słyną ze swych wyjątkowych wartości odżywczych i właściwości zdrowotnych. Historia tych nasion sięga czasów Azteków i Majów. Stanowią cenny dodatek diety. Zawierają kwasy omega-3, wapń, potas, błonnik, magnez i fosfor oraz antyoksydanty. Dzięki tym właściwościom nasiona chia mogą być pomocne w profilaktyce chorób między innymi sercowo naczyniowych czy niektórych nowotworów. Napoje z nasionami CHIA od Naturio zostały skomponowane na bazie naturalnych składników. W zakresie tej linii dostępnych jest pięć produktów z nasionami CHIA o smakach:
1. Jabłko antonówka, cytryna, mięta
2. Malina i mięta
3. Aloes, kiwi
4. Chia Cola
5. Jagoda, winogrono.
Konsumenci docenili napoje z nasionami CHIA marki Naturio za naturalne składniki, znaleźli w naszej propozycji pyszną opcję doskonałej, zdrowej przekąski.

W związku z zapotrzebowaniem rynku na produkty bezglutenowe, poza napojami, marka Naturio oferuje przekąski w formule gluten free: ciastka, wafelki i batoniki. Nietolerancja pokarmowa, choroby autoimmunologiczne, moda to zaledwie część powodów, dla których konsumenci skłaniają się ku żywności bez glutenu. Sprzedaż wyrobów bezglutenowych sukcesywnie wzrasta, a prognozy mówią, że tendencja zwyżkowa utrzyma się w następnych latach. Z całą pewnością będziemy rozszerzać ofertę w tej perspektywicznej kategorii.

Poza rozwojem biznesu, firma NATURIO angażuje się w działania społeczne. Produkt z linii Super Smoothie o formule antyoksydant powstał przy współpracy z Federacją Stowarzyszeń Amazonki, a część dochodów ze sprzedaży tego SKU jest przekazywana na działania Federacji. Wspieramy Amazonki przez cały rok a nie tylko w październiku, nagłaśnianego szeroko medialnie jako miesiąc walki z rakiem piersi.

Nasze plany na przyszłość to kolejne linie produktów i rozwój dystrybucji krajowej, a jednocześnie wejście na rynki zagraniczne.

 

(fot. 1 – Naturio)

Wydania archiwalne