Niekwestionowany lider

Zwoltex to polska fabryka ręczników, która od ponad 70 lat produkuje najwyższej jakości ręczniki, ściereczki kuchenne oraz inne tekstylia do domu. W kraju fabryka zajmuje pozycję lidera, a w Europie plasuje się w ścisłej czołówce firm wytwarzających wyroby frotte.

Zwoltex dostarcza produkty do milionów gospodarstw domowych w Polsce i na całym świecie. Łączy go stała współpraca z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi. Jako producent z 70-letnim doświadczeniem czuje się zobowiązany do pracy nad innowacjami, które mogą poprawić walory użytkowe ręczników. Nadrzędną misją firmy jest tworzenie produktów o najwyższej jakości. Nowoczesne wzornictwo wyrobów odpowiada aktualnym trendom wystroju wnętrz, jak i kolekcjom światowych kreatorów mody. Wykorzystując innowacyjne rozwiązania, w 2013 roku uruchomiono produkcję nowej generacji ręczników o właściwościach bakteriobójczych. Technologia Bio Active Silver ZWOLTEX polega na zastosowaniu aktywnych jonów srebra, które hamują wzrost i ograniczają rozmnażanie się grzybów i bakterii. Rozwiązanie to opiera się na jednej z najnowszych dziedzin nauki, jaką jest nanotechnologia. W kolejnych latach Zwoltex wprowadził do oferty inne unikatowe rozwiązania jak choćby ściereczki kuchenne o obniżonej tendencji do płowienia kolorów oraz właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Wszystkie środki używane w procesie produkcji, a także sam wyrób końcowy spełniają warunki restrykcyjnej normy Oeko-Tex® Standard 100.

Zwoltex posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Przekłada się to na wytwarzanie produktów o najwyższych parametrach jakościowych i doskonałej trwałości. Przedsiębiorstwo jako jedyne na rynku oferuje 5 lat gwarancji na chłonność materiału i trwałość kolorów. Pracownicy są pewni efektów swojej pracy. Zawdzięczają to wieloletniemu doświadczeniu oraz kontroli jakości prowadzonej od dostawy surowca po gotowy wyrób. Stosowana przez firmę bawełna w 100 proc. naturalnego pochodzenia oraz opatentowana technologia ultrasoft sprawiają, że wyroby charakteryzują się wyjątkową miękkością i chłonnością. Są bezpieczne dla dzieci i niemowląt.

Firma obsługuje tysiące klientów w Polsce i na całym świecie. Portfolio produktowe to kilkadziesiąt tysięcy pozycji wyrobów frotte. Firma oferuje produkty gotowe oraz realizowane na indywidualne zamówienie. Klientami Zwoltex są największe sieci handlowe z różnych branż takich jak drogerie, supermarkety czy sklepy „wszystko dla domu”. Dużą część produkcji firmy stanowią również produkty z dedykowanym logo konkretnych firm wśród których są zarówno wielkie światowe koncerny, stacje radiowe i telewizyjne, topowe kluby sportowe a nawet reprezentacje olimpijskie wielu krajów. Zwoltex słynie z krótkich czasów realizacji i niskich minimów produkcyjnych. Zespół projektantów oraz inżynierów włókiennictwa oferuje klientom współpracę przy projektowaniu wzorów, dzięki czemu każda koncepcja jest wyjątkowa.

W roku 2019 oferta Zwoltex została odświeżona i kompletnie przebudowana. Firma uruchomiła produkcję ręczników i ściereczek z najwyższej jakości bawełny egipskiej dzięki czemu wyroby Zwoltex zyskały doskonałe walory użytkowe takie jak chłonność i miękkość a co za tym idzie produkty Zwoltex wyznaczyły jeszcze wyższe standardy – dystansując się od konkurencji. Dodatkowo oferta rozszerzona została o produkty dla niemowląt – pieluszki bambusowe z zastosowaniem mieszanki wiskozy i bawełny egipskiej co spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami klientów w Polsce i na całym świecie.

Ręczniki i ściereczki Zwoltex są dostępne, w czynnym 24/h, sklepie internetowym na stronie: www.zwoltex.pl.

Wydania archiwalne