Banki Spółdzielcze – nowoczesność w parze z tradycją

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych, która przyniosła istotne zmiany w czołówce zestawienia w porównaniu do lat poprzednich.

Poza stałymi uczestnikami zmagań, w tym roku przybyły również banki biorące po raz pierwszy udział w krajowej rywalizacji. Jak zwykle przy ocenie nadesłanych ankiet weryfikacyjnych, Redakcja Strefy Gospodarki zwróciła uwagę na szereg czynników. Poza ekonomicznymi czy kadrowy mi, wnikliwej ocenie zostały poddane działania banków podejmowane na rzecz lokalnych społeczności. Kapituła rankingowa wzięła ponadto pod uwagę rekomendacje branżowe, udzielane przez samych uczestników tegorocznej rywalizacji. Gratulacje należą się liderowi zestawienia – Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie, jak również biorącym udział po raz pierwszy – Bankowi Spółdzielczemu Duszniki oraz Mikołowskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Mikołowie, które osiągnęły ogromny sukces plasując się na podium tegorocznej edycji Rankingu. Słowa uznania kierujemy również w stronę banków, które zostały uhonorowane wyróżnieniami. Na szczególną uwagę zasługuje poprawa lokaty aż o dwie pozycje w stosunku do 2020 roku, którą zanotował Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie, a także plasujący się o „oczko” wyżej Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu i Bank Spółdzielczy w Sierakowicach. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami laureatów tegorocznego zestawienia oraz pełną tabelą rankingową. Szczegółową prezentację wybranych Banków Spółdzielczych znajdą Państwo na portalu strefa-gospodarki.pl

Sebastian Nietyksza, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Wschowie:
Zajęcie I. miejsca w rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2021 jest dla nas ogromnym zaszczytem. To prestiżowe wyróżnienie jest uznaniem dla naszej pracy, w której każdego dnia staramy się wyznaczać nowe standardy bankowości. Jako godny zaufania partner finansowy, od ponad 70. lat stanowimy profesjonalny i bezpieczny wybór dla Klientów. Nasze hasło „Relacje są najważniejsze”, to kluczowa wartość i siła, dzięki której budujemy przewagę konkurencyjną oraz długotrwałe relacje z Klientami. Jesteśmy Bankiem odpowiedzialnym społecznie i wspieramy inicjatywy mające na celu rozwój środowisk lokalnych. Kreujemy nowy wymiar bankowości spółdzielczej, łączącej nowoczesność z tradycyjnymi wartościami. Nieustannie się rozwijamy i wyznaczamy ambitne cele na przyszłość, a nasza historia ciągle powstaje.

Arkadiusz Kurasz, Wiceprezes Zarządu ds. rachunkowych Mikołowskiego Banku Spółdzielczego w Mikołowie:
Zajęcie trzeciej lokaty jest dla nas dużym wyróżnieniem. Jako bank spółdzielczy staramy się łączyć działania na rzecz lokalnej społeczności z przyjazną bankowością. Staramy się być bankiem nowoczesnym, oferującym coraz szerszy wachlarz usług on-line, które zwłaszcza sprawdzają się w czasie pandemii. Zdajemy sobie jednak sprawę, że by pozostać konkurencyjnym, musimy się ciągle rozwijać. Dlatego znaczną wagę przywiązujemy do rozwiązań IT, nie tylko ułatwiających bankowanie naszym klientom, które również wspomagają procesy zarządcze. Autorskie oraz zakupione systemy są źródłem przydatnych informacji oraz usprawniają wewnątrzbankową komunikację, która ma swój wymiar przy 3 fuzjach, które przeprowadziliśmy ostatnio. W efekcie, poprawia się sprawność działania i efektywność, co nas szczególnie cieszy.

Jarosław Grochowski, Wiceprezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku (GBS Bank):
W imieniu GBS Banku pragnę podziękować za to, że w tym roku ponownie Kapituła rankingowa doceniła nas za prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę działań na rzecz lokalnych społeczności. To szczególnie istotne, zważywszy na to, iż ubiegły rok w porównaniu z latami poprzednimi poprzeczkę ustawił nieporównywalnie wysoko. W roku 2020 wsparcie lokalnych wydarzeń było w znacznym stopniu ograniczone daleko idącymi skutkami pandemii covid-19. Niemniej jednak i tym razem GBS Bank stanął na wysokości zadania, nie tylko wspierając organizacje oraz instytucje w walce z koronawirusem, lecz również udzielając wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. W roku 2020 byliśmy także sponsorami wydarzeń sportowych, społeczno-kulturalnych, a przede wszystkim prozdrowotnych i edukacyjnych.

Andrzej Kiszakiewicz, Prezes Zarządu Lubusko-Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Drezdenku:
Jesteśmy szybko rozwijającym się bankiem spółdzielczym, osiągającym wysokie parametry finansowe. Obsługujemy szeroki zakres podmiotów gospodarczych, działając na terenie pięciu województw północno-zachodniej Polski. Uzyskiwane wyniki umiejscawiają nas w ścisłej czołówce działających banków spółdzielczych. Oferujemy nowoczesne produkty bankowe – płatności mobilne: BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitBit Pay oraz inne produkty bankowości internetowej i mobilnej. Dynamiczny rozwój Banku i jego doskonałe wyniki finansowe spowodowały, że nasz Bank został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami.

Barbara Borowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie:
Znalezienie się w dziesiątce Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych jest dla nas wyróżnieniem, które bardzo sobie cenimy. Można by zapytać czy jest na to jakaś recepta? Niestety, nie podam żadnej oryginalnej recepty i być może zabrzmi to stereotypowo, ale dobre wyniki to efekt codziennej wytężonej pracy, zaangażowania, determinacji i wiary w sukces wszystkich pracowników oraz kadry zarządzającej. Rolą Zarządu jest zaufać pracownikom, wspierać ich i motywować, dostrzegać szanse i wyważać wszystkie scenariusze. Nasz bank zawsze stawiał sobie wysoko poprzeczkę, co wynikało z założenia bycia bankiem uniwersalnym. Szeroko zakrojone działania potwierdzają naszą silną tożsamość z otoczeniem, w którym działamy, co stanowi zresztą niekwestionowany atut całego sektora bankowości spółdzielczej.

Roman Dawidowski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sierakowicach:
Z satysfakcją informuję o zajęciu 9. lokaty w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych. Ubiegły rok był rokiem wyzwań wynikających z pandemii koronawirusa, był też czasem inwestowania w bankowość mobilną i nowoczesne bankomaty. Otrzymanie tak prestiżowej nagrody jest wynagrodzeniem trudu wniesionego na rzecz budowania silnego Banku. Dostosowanie oferty do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości i podnoszenie standardów obsługi zyskuje uznanie. Szczególnym wyróżnieniem było otrzymanie „Certyfikatu Renomy”, będącego poświadczeniem rzetelności, solidności i wiarygodności Banku. Nasza Misja to: „Zapewnienie trwałego sukcesu finansowego, bezpieczeństwa i dobrobytu dla naszych właścicieli i klientów”.

1. Bank Spółdzielczy we Wschowie
2. Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
Bank Spółdzielczy Duszniki
3. Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku
4. ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku
5. Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie
Bank Spółdzielczy w Brańsku
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie
6. Bank Rumia Spółdzielczy
7. Lubusko-Wielkopolski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Drezdenku
Bank Spółdzielczy w Gnieźnie
8. Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Koźminku
9. Bank Spółdzielczy w Sierakowicach
10. Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach
Bank Spółdzielczy w Miliczu
Wyróżnienia
Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu
Kaszubski Bank Spółdzielczy w Wejherowie
Bank Spółdzielczy w Wąsewie

Wydania archiwalne