Firma Alstal stawia na rozwój!

Alstal Grupa Budowlana to rodzinne przedsiębiorstwo, które jest jedną z największych polskich firm budowlanych, a w tym roku świętować będzie 45-lecie powstania. Od dłuższego czasu przedsiębiorstwu przyświeca hasło „Budujemy Możliwości” i zgodnie z nim stawia na rozwój firmy i pracowników.

Nadrzędną wartością firmy Alstal jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom oraz pracownikom tworzących siłę organizacji. Firma systematycznie zwiększa wartość sprzedaży oraz portfel zamówień przez co umacnia swoją pozycję na rynku, tworząc kolejne oddziały zlokalizowane w miastach o znacznym potencjale inwestycyjnym. Alstal regularnie wygrywa nowe przetargi i realizuje prestiżowe budowy. W minionych dniach firma podpisała umowę na rozbudowę Szpitala im. Jana Biziela w Bydgoszczy o wartości 160 mln zł. Największą realizowaną inwestycją jest „Fabryka Wody” w Szczecinie, której kontrakt wynosi aż 350 mln złotych. O silnej pozycji firmy Alstal świadczą przyznawane nagrody o randze ogólnopolskiej: Godło Teraz Polska, Lider Polskiego Biznesu, Lider HR 2021, a także nagrody branżowe za realizowane inwestycje. Pozycja lidera Alstal wśród polskich firm budowlanych realizujących projekty z zakresu sektora publicznego, wojskowego czy prywatnego jest efektem ciężkiej pracy każdego pracownika oraz wsłuchania się w indywidualne potrzeby otoczenia. Przedsiębiorstwo aktualnie zatrudnia ponad 260 pracowników, a jest to przede wszystkim wysoko wykwalifikowana kadra, na którą składają się inżynierowie i kierownicy.

Za co cenią sobie pracownicy firmę Alstal?

Pracownicy mogą liczyć na różnego rodzaju benefity, takie jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenia grupowe czy karta Multisport. Firma dba o rozwój pracowników i właśnie dlatego prowadzi program szkoleń, które rozwijają umiejętności branżowe, a także personalne. Najczęściej są one dobierane pod konkretne działy czy stanowiska pracy, tak aby pracownicy rozwijali się w danym kierunku, z którym planują swoją karierę. Firma organizuje liczne wyjazdy i spotkania integracyjne, dzięki czemu ludzie tworzący Alstal mają okazję zżywać się ze sobą. Alstal wspiera swoich pracowników i w ten sposób dofinansowuje wszelkiego rodzaju indywidualne inicjatywy, typu studia podyplomowe czy kursy nauki języków obcych. Dodatkowo firma wspiera akcje charytatywne czy sportowe, które zainicjują pracownicy. Przyjęty system zarządzania firmą stwarza możliwość awansu poszczególnym pracownikom. Aktualnie na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich znajdują się osoby, które rozpoczynały swoją pracę na najniższym szczeblu, a niekiedy nawet od praktyki. Pracownicy nagradzani są premiami uznaniowymi za wykonywaną pracę.

Alstal to szansa na rozwój nie tylko dla pracowników

Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma uniwersytetami technicznymi organizując webinary, zajęcia z ekspertami, a także wycieczki na budowy. Dodatkowo bydgoska firma prowadzi program praktyk, dzięki któremu studenci mają szansę uczyć się zawodu od doświadczonych profesjonalistów firmy. Praktyki pozwalają studentom na lepszy start w karierę, a najlepsi otrzymują propozycje zatrudnienia na stałe w Alstal.

(fot. 1 -Alstal)

Wydania archiwalne