Nowa jakość cyfrowej rekrutacji

Pertraktowanie umów i podpisywanie ich kwalifikowanym podpisem, e-recepty, teleporady, wizyty u lekarza w formie czatu, wideokonferencji – przez ostatni rok zmieniło się znaczenie digitalizacji. Firmy przeszły na tryb pracy zdalnej, a swoją działalność stacjonarną przeniosły do Internetu. A jak zmienił się proces rekrutacji w ostatnim czasie?

Wyniki raportu OLX Praca „Perspektywy pracowników. Prognozy Przyszłości – OLX Praca. Know How 2021” pokazują, że rekrutacja w formie online jest bardzo popularna podczas pandemii. Niemal 1/3 ankietowanych pracowników, którzy zmienili pracę lub jej szukali w trakcie pandemii, przechodziła proces rekrutacji (wraz z rozmową kwalifikacyjną) przez Internet.

Kandydaci wybierają portal z ogłoszeniami

Nie zmienia się jednak znaczenie serwisów z ogłoszeniami – niezmiennie jest to najpopularniejszy sposób poszukiwania pracy. W opracowaniu OLX Praca niemal połowa badanych, która zmieniła pracę, uznała, że jest to najefektywniejsza metoda.

Dla pracodawców największą korzyścią z wykorzystywania serwisów ogłoszeniowych jest możliwość dotarcia do wielu osób, którzy poszukują pracy. A jeśli portal notuje dobre statystyki i przyciąga zainteresowanie kandydatów, proces rekrutacji może być jeszcze bardziej skuteczny. Przykładem jest serwis OLX Praca, który obecnie jest najpopularniejszym portalem z ogłoszeniami o pracę – prawie 66 mln odsłon oraz 1,2 mln użytkowników odpowiadających na ogłoszenia w styczniu 2021 r. – W samym styczniu tego roku odnotowaliśmy ponad 20 tysięcy nowo utworzonych Profili kandydata. Na ten moment łącznie mamy ich już ponad 180 tysięcy. Oprócz odpowiedniej selekcji ofert, intuicyjnego panelu, dużym ułatwieniem jest również aplikowanie na dane stanowisko nowym narzędziem, bez konieczności dodawania własnego CV – wyjaśnia Paweł Świderski, Head of Jobs w OLX.

Nowa funkcjonalność dla rekruterów

Panel pracodawcy umożliwia wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów spośród wszystkich nadesłanych aplikacji i odpowiednie ich pogrupowanie. Opcje „Oznacz do kontaktu” lub „Odrzuć aplikację” pozwolą wyróżnić najciekawsze aplikacje.

Uniwersalność narzędzia pozwala na efektywne sprawdzenie dokumentów aplikacyjnych. Przy każdej aplikacji dostępnej w panelu rekruter może wygenerować załączniki udostępnione przez kandydata oraz zapisywać notatki widoczne tylko dla niego, które może edytować i usuwać w dowolnym momencie. W zależności od preferencji rekruterzy mogą wybrać do kontaktu czat lub telefon. Liczba konwersacji jest nieograniczona.

Skorzystaj z Panelu pracodawcy i sprawdź, jak nowa funkcja wpłynie na efektywność i komfort przeprowadzania procesu rekrutacyjnego w Twojej firmie. W celu znalezienia nowych pracowników skorzystaj z kategorii Praca serwisu OLX, który jest liderem na rynku portali z ogłoszeniami, zdobywcą złotego godła Konsumencki Lider Jakości 2021

Wydania archiwalne