Skuteczna ochrona, łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo danych, czyli dyski sieciowe na medal.

Skuteczna ochrona, łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo danych, czyli dyski sieciowe na medal.

Z Przemysławem Biel, Sales Channel Manager w Synology, rozmawia Sylwia Markowska-Kępka.

 

Gratuluję! Głosami konsumentów produkty marki Synology wskazane zostały jako najlepsze co przełożyło się na uzyskanie I miejsca w programie Konsumencki Lider Jakości 2022 w kategorii “Dyski sieciowe”. Jak przyjmują Państwo to wyróżnienie?

Ogromnie się cieszymy i dziękujemy konsumentom za zaufanie. Po raz kolejny jesteśmy wyróżnieni, jednak tym razem poprzeczka została postawiona jeszcze wyżej. Pierwsze miejsce to oczywiście wielki zaszczyt, ale także zobowiązanie do utrzymania jakości i zadowolenia klientów.  Staramy się słuchać naszych odbiorców i na podstawie ich sugestii ulepszać nasze produkty i usługi.

Czym starcie się walczyć na rynku o klienta? Co sprawia, że Państwa produkty są tak wysoko oceniane przez konsumentów?

Nie jesteśmy najtańszym rozwiązaniem na rynku i nigdy nie będziemy, nie staramy się walczyć ceną, ważniejsze dla nas są inne aspekty.

Jednym z głównych celów jaki sobie postawił założyciel firmy Synology, było dostarczenie konsumentom zaawansowanego rozwiązania NAS w przystępnej i intuicyjnej formie, tak aby każdy mógł korzystać z jego dobrodziejstw, bez potrzeby zatrudniania fachowców. Od tego momentu, minęło już ponad 20 lat, jednak filozofia się nie zmieniła. Główny nacisk ciągle jest na łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo danych. Z biegiem czasu od prostych domowych urządzeń wyrośliśmy na lidera w tej kategorii produktowej oferując także rozwiązania dla małego biznesu
i korporacji. W przypadku większych i bardziej kompleksowych rozwiązań, utrzymanie łatwości obsługi jest dużo większym wyzwaniem, mimo tego z takim przesłaniem są projektowane nasze nowe rozwiązania.

Bezpieczeństwo danych to drugi filar stojący u podstaw naszego działania, czasem nawet kosztem pewnych funkcjonalności. Mamy odwagę podejmować trudne i mało popularne decyzje, aby ten cel osiągnąć. Jak widać w dłuższej perspektywie takie podejście procentuje. Cieszymy się dużym zaufaniem wśród klientów. Ci którzy wybrali naszą markę, zostają z nią już na lata.

Pandemia wiele zmieniła, także nasze podejście do prowadzenia firm. Z pewnością przechowywanie danych a także dostęp do nich stał się o wiele ważniejszy. W jaki sposób Państwa rozwiązania pomagają i ułatwiają pracę klientom?

Wzrost ataków ransomware oraz przejście na pracę zdalną lub hybrydową pobudziło rynek IT, także w naszej kategorii produktowej. Rośnie świadomość wśród klientów, widzących jak bardzo te zjawiska mogą wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Proste kopie zapasowe to już przeszłość, obecnie trzeba mieć dobrze zaplanowany i zoptymalizowany plan awaryjny w razie katastrofy. Nasze rozwiązania pozwalają zrealizować takie cele w intuicyjny sposób a do tego kompleksowo    i w niewygórowanej cenie.

Serwer Synology NAS to nie tylko „dysk sieciowy”, oprócz tak podstawowej funkcjonalności zawiera w sobie szereg aplikacji i rozwiązań pozwalających na usprawnienie pracy zdalnej np.: Synology Drive, Synology Office. Pierwszy to usługa prywatnej chmury, pozwalająca na łatwe współdzielenie danych i współpracę, drugi natomiast to zintegrowany pakiet biurowy w prywatnej chmurze dostępny przez przeglądarkę. Dodatkowo zestaw aplikacji do kopii zapasowej całego środowiska firmowego z zaawansowanymi funkcjami takimi jak globalna deduplikacja czy możliwość uruchamiania środowiska produkcyjnego bezpośrednio na serwerze kopii zapasowych. To wszystko nie wymaga dodatkowych licencji ani opłat, jest zawarte w naszym rozwiązaniu.

Pod koniec 2021 uruchomiliśmy nasze usługi chmury publicznej C2, które świetnie się integrują      z naszymi urządzeniami lub je uzupełniają. Tak kompleksowa oferta daje pewność klientowi, że jeśli zainwestuje w naszą markę, może zbudować całościowe rozwiązanie oparte o jednego dostawcę z jednym oknem serwisowym i wsparcia.

Jakich nowości mogą spodziewać się konsumenci ze strony Państwa marki w najbliższym czasie? Czym chcą zaskoczyć Państwo obecnych klientów i przyciągnąć nowych?

Naszym głównym produktem jest nasz system operacyjny DSM. W ubiegłym roku wprowadziliśmy wersję siódmą, która została przeprojektowana od podstaw z jeszcze większym naciskiem na bezpieczeństwo i prostotę. Taki fundament pozwala nam obecnie, dużo szybciej wprowadzać zmiany i funkcjonalności oczekiwane przez konsumentów.

Na pewno jedną z ważniejszych premier będzie DSM 7.1, wprowadzający między innymi, możliwość robienia kopii całego systemu serwera w postaci obrazu. To jest ogromne ułatwienie       i zaleta dla administratorów, którzy w łatwy sposób, mogą zabezpieczyć nie tylko dane na serwerze, ale całą jego zawartość i w razie potrzeby szybko ją przywrócić z kopii. Usprawnione są także mechanizmy buforowania danych (cache) oraz wiele innych zmian. Wersja beta jest już do pobrania.

Wraz z systemem zostaną wydane nowe wersje aplikacji z pakietu Active Backup Suite, Synology Drive oraz Synology Office. Zapowiedziana jest także do przeprojektowania aplikacja stacji monitoringu wizyjnego Surveillance Station 9.0 zawierająca między innymi, mechanizm rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych na naszych urządzeniach z serii DVA.

Z nowości sprzętowych na pewno pojawi się niebawem nasz nowy Router RT6600ax z obsługą WiFi 6 oraz intuicyjną implementacją konfiguracji sieci Virtual LAN (VLAN), która będzie wprowadzona w naszym systemie dla routerów SRM 1.3.

Na pewno będzie jeszcze parę innych sprzętowych premier, natomiast obecnie działamy w bardzo trudnych i wymagających warunkach ze względu na skutki pandemii i sytuację międzynarodową, dlatego będziemy o nich informować bliżej daty premiery.

Jakie plany na rok 2022 i kolejne ma Synology?

Rok 2022 na pewno przyniesie naszym odbiorcom parę miłych niespodzianek o których nie mogę wspominać, natomiast o wielu kwestiach informowaliśmy na naszym wydarzeniu Synology 2022 and Beyond.

Z interesujących rzeczy na pewno pojawi się dużo lepsza integracja z urządzeniami firmy Apple. Wiemy, że wielu klientów czeka na natywne aplikacje oraz obsługę komputerów Mac w Active Backup, tak, aby mieć kompleksowe rozwiązanie dla środowisk zbudowanych z wielu systemów operacyjnych.

Usługi chmury publicznej C2 rozwijają się w bardzo szybkim tempie i tutaj na pewno, będzie wiele usprawnień na podstawie informacji zwrotnej od klientów.

Chcielibyśmy także przedstawić rozwiązania scale-out, obecnie zarezerwowane dla bardzo dużych budżetów i wielkich korporacji, szerszemu gronu odbiorców. Z naszym podejściem do bezpieczeństwa danych i intuicyjną obsługą, mogą stać się kolejnym krokiem milowym w rozwoju naszej firmy jak i rynku pamięci masowych.

(fot. 1 – Przemysław Biel, Sales Channel Manager w Synology)

Wydania archiwalne