DĘBICA – marka z tradycjami

Przez 80 lat Dębica stała się rozpoznawalną i cenioną marką, dzięki doskonałej jakości produktów i zaufaniu milionów kierowców w Polsce i na świecie. Samochodami na tych oponach od lat jeżdżą całe pokolenia Polaków.

Swoją popularność marka zawdzięcza m.in. różnorodnej i szerokiej ofercie , która uwzględnia potrzeby różnych grup kierowców zarówno w segmencie aut osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych. Warto podkreślić, że Dębica stała się marką globalną. Niewielu rodzimym markom motoryzacyjnym udało się zdobyć takie międzynarodowe uznanie i rozpoznawalność. Dębica jest dziś jednym z kluczowych brandów w grupie Goodyear, dostępnym w wielu krajach świata. Gdziekolwiek firma prezentuje swoje portfolio głównych marek, można mieć pewność, że Dębica będzie wspomniana na równi z Goodyearem, Dunlopem, czy Fuldą. Dzięki zakładowi w Dębicy, napis „made in Poland” można znaleźć na oponach na całym świecie, w tym na modelach premium takich jak Goodyear czy Dunlop. To  powód do dumy i potwierdzenie najwyższych standardów jakości naszego polskiego zakładu.  

W portfolio marki Dębica do aut osobowych można znaleźć modele, które pasują do standardowych samochodów kompaktowych, aut typu SUV, jak również pojazdów o wyższych osiągach: 

  • Oferta opon letnichPassio, Passio 2, Presto HP, Presto HP 2, Presto SUV, Presto UHP 2; 
  • Oferta opon zimowychFrigo 2, Frigo HP2, Frigo SUV i Frigo SUV 2; 
  • Opony całoroczne Navigator 2, Navigator 3. 

Każdy z modeli opon sygnowanych logo Dębicy oferuje unikalne dla użytkowników właściwości, co jest zasługą specjalnie opracowanych przez inżynierów marki konstrukcji. Tworząc swoje opony Dębica bierze pod uwagę przede wszystkim koszty utrzymania opon, czyli efektywność paliwową i przebiegi, a równocześnie dba o komfort jazdy i osiągi. Na przykład modele Presto UHP 2 oraz Presto HP2 wyróżniają się bardzo dobrym prowadzeniem i hamowaniem na mokrych nawierzchniach oraz oszczędnością paliwową, przy czym Presto UHP 2 oferuje większą stabilność podczas wysokich prędkości, a Presto HP2 dłuższe przebiegi. Z kolei Navigator 3 to bardzo zrównoważona opona pod względem osiągów zarówno na śniegu, jak i podczas jazdy na suchej oraz mokrej drodze, a przy tym jest efektywna paliwowo bez kompromisów w zakresie przebiegów. 

Dębica uważnie śledzi trendy i elastycznie reaguje na pojawiające się nowe potrzeby klientów. W odpowiedzi na znaczący wzrost popularności aut typu SUV stworzono oponę Presto SUV, dostosowaną do jazdy w warunkach miejskich, jak i dłuższych wypraw. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na aquaplaning, zapewnia stabilne prowadzenie auta oraz wykazuje lepszą przyczepność w zakrętach.  

Produkty Dębicy wyróżniają się bardzo dobrymi ocenami na etykietach, co ułatwia konsumentom podejmowanie decyzji. Dębica to marka z tradycjami, a jej wieloletnie doświadczenie przekonuje szerokie grono klientów, również tych młodszych, którzy poszukują produktów wysokiej jakości za rozsądną cenę. Aktualnie opony marki Dębica produkowane są głównie w rodzimej fabryce w Dębicy. Niektóre modele wytwarzane są również w fabrykach Goodyear na Słowenii, w Niemczech oraz we Francji. 

Wydania archiwalne