BS w Skierniewicach – szukamy najlepszych rozwiązań

Bank Spółdzielczy w Skierniewicach jest jedną z najstarszych tego typu instytucji w Polsce, wywodząc swój rodowód ze Skierniewickiego Towarzystwa Pożyczkowo- Oszczędnościowego, które zostało powołane do życia w 1899 roku. Od początku działalności Towarzystwo przyjmowało wkłady pieniężne, udzielało pożyczek i prowadziło sprawy członkowskie. Obecnie Bank świadczy swoje usługi dla klientów indywidualnych, firm, instytucji i rolników, wprowadzając nowoczesne rozwiązania technologiczne ze szczególnym uwzględnieniem bankowości elektronicznej. W 2011 roku BS w Skierniewicach wprowadził swoje obligacje na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, otrzymał również prestiżowy tytuł „Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice”.

 

Ze zrównoważonym rozwojem

Bank Spółdzielczy w Skierniewicach, będący od 2002 roku członkiem Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie S.A,  dysponuje obecnie siecią 26 placówek. W ostatnich latach kontynuował politykę zrównoważonego rozwoju. Realizacja tego celu wymagała nowych aktywności i podejmowania odważnych decyzji dotyczących zarówno przyszłości Banku, jak i jego pracowników. Podniesiony został również komfort obsługi klientów. Pod koniec 2019 roku został przeprowadzony generalny remont oddziału na osiedlu Widok w Skierniewicach. Znacznie powiększona powierzchnia pozwala komfortowo obsługiwać mieszkańców największego osiedla w mieście. W 2021 roku Bank przeprowadził generalny remont budynku oddziału w Głuchowie. Dokonano zmian zarówno wewnątrz, jak i wizualizacji zewnętrznej obiektu. Obecnie Klienci są obsługiwani w bardzo nowoczesnych i przyjaznych warunkach. Dużą zmianą było również przeniesienie bankomatu do budynku Banku. Nowe urządzenie ma też dodatkową funkcję wpłatomatu, co umożliwia klientom dokonywanie wpłat na swój rachunek przez 24 h i 7 dni w tygodniu. W bieżącym roku został unowocześniony punkt obsługi klienta w Bełchowie. Modernizacja placówki znacznie poprawiła warunki korzystania z usług bankowych. Poza nowoczesnym wizerunkiem, placówka wzbogaciła się również o bankomat. Warto podkreślić, iż wszystkie modernizowane obiekty mają poprawiony wjazd dla osób z niepełnosprawnościami.

 

NFC, BLIK i „High Bright”

W trosce o większy komfort obsługi i oszczędność czasu, Bank wprowadził w swoich placówkach jednostanowiskową obsługę kasową. Zwiększana jest również na bieżąco dostępność i zakres możliwości bankomatów. – Instalowane obecnie przez nas bankomaty, to nowoczesne urządzenia spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, a jednocześnie zapewniające wszystkie możliwe kanały obsługi, takie jak: operacja standardową kartą czy operacje przy użyciu czytnika NFC lub BLIK – informuje Helena Nitkowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skierniewicach – Dodatkowo bankomaty zostały wyposażone w ekran LCD wykonany w technologii TFT, wraz z filtrem prywatności oraz – co najważniejsze –  poprzez zamówienie dodatkowej opcji “Hight Bright”, czyli ekranu o podwyższonym kontraście do miejsc nasłonecznionych, zapewniliśmy możliwość wykonywania operacji podczas najbardziej słonecznych dni. Przygotowane rozwiązanie zapewnia przeprowadzanie przez naszych klientów operacji pobierania gotówki komfortowo i bezpiecznie.

W dobie pandemii, mimo dużych obaw, Bank obsługiwał klientów w normalnym trybie, zapewniając im dostęp do środków płatniczych i oferując możliwość bezkosztowych prolongat rat kredytu. Przedsiębiorcy korzystali też z ułatwień oferowanych przez Tarcze PFR 1.0 i 2.0. W 2021 roku została uruchomiona usługa Infolinii, z której można korzystać całą dobę i przez 7 dni w tygodniu, a także nowa strona internetowa. Klienci mogą również, za pośrednictwem Banku, podpisywać umowy ubezpieczenia z takimi firmami, jak: Compensa TU, TUnŻ Warta, Generali TU i Życie SA, InterRisk TU, Wiener TU, Saltus TUW i Saltus TU.

Oprócz widocznych zmian w postaci remontów i nowoczesnych urządzeń, BS w Skierniewicach dba przede wszystkim o jakość obsługi swoich klientów. Aby sprostać ich oczekiwaniom, pracownicy Banku cały czas uczestniczą w szkoleniach podnoszących ich wiedzę merytoryczną i kompetencje sprzedażowe.

 

Nowocześni i mobilni

Bank kładzie szczególny nacisk na poszukiwanie najlepszych rozwiązań w zakresie bankowości mobilnej,  oferując swoim klientom szeroki wachlarz usług, takich jak: moje ID, infolinia 24h/365, płatności na telefon, trwały nośnik czy aplikacja na telefon BSGo. Posiadając tę ostatnią  można otrzymywać na smartfon lub tablet powiadomienia PUSH i odczytywać je bez logowania się do aplikacji z poziomu ekranu głównego na urządzeniu. Bank umożliwia ponadto korzystanie z aplikacji Paybynet, przy transakcjach dokonywanych w e-sklepie. Wszyscy chętni mogą również w prosty i bezpieczny sposób zrealizować bieżące sprawy urzędowe w dowolnym czasie i bez wychodzenia z domu. Umożliwia to usługa e-Urząd: wystarczy zalogować się swoim dotychczasowym loginem i hasłem do bankowości internetowej, aby przejść do miniaplikacji e-Urząd. Po wybraniu danej kategorii (np. podatki, zaświadczenia i odpisy, zdrowie i ubezpieczenia społeczne), następuje automatyczne przekierowanie do odpowiednich serwisów administracji publicznej

 

Dla małej, lokalnej ojczyzny

Bank Spółdzielczy w Skierniewicach zacieśnia współpracę z lokalnymi władzami, a także z Państwową Uczelnią im. S. Batorego w Skierniewicach, wyznając zasadę, iż razem jest łatwiej działać na rzecz małej, lokalnej ojczyzny. W uznaniu swojej działalności otrzymał od tej ostatniej tytuł „Zasłużony”, za zaangażowanie na rzecz rozwoju uczelni. Na pomoc w postaci dofinansowania swojej aktywności, mogą liczyć m.in. lokalne kluby sportowe „Jutrzenka” i „JUVENIA” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchowie. W 2021 roku BS był Patronem Sportu Miasta Skierniewice. Bank jest również sponsorem festiwalu „Rock May Festival” oraz lokalnych pikników i dożynek. Z przekazywanych środków finansowych korzystają ponadto lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W portfolio działalności na rzecz lokalnej społeczności znalazło się również współfinansowanie książki „40 lat jazzu w Skierniewicach”.

Bank Spółdzielczy w Skierniewicach nie jest też obojętny na sytuację za naszą wschodnią granicą, przeznaczając środki finansowe na zakup środków medycznych dla potrzebujących na Ukrainie.

 

(BS Skierniewice_fot. 1 – Helena Nitkowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skierniewicach, fot. Dariusz Dzik )

(BS Skierniewice_fot. 2 – Centrala Banku Spółdzielczego w Skierniewicach, fot. Szymon Gradowski )

(BS Skierniewice_fot. 3)

Wydania archiwalne