PGK 2023 – z dużymi inwestycjami

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Miejskich Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej, po raz kolejny wyłoniła najlepsze firmy w tej branży. Gratulujemy wszystkim przedsiębiorstwom plasującym się w czołowej 10. krajowego zestawienia, a naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z tabelą rankingową i wypowiedziami niektórych Laureatów w wydaniu gazetowym oraz z szerszymi prezentacjami na stronie: www.strefa-gospodarki.pl

 

Zdzisław Gawlik, Prezes Zarządu MPO w m.st. Warszawie sp. z o. o.:

Znaleźć się w gronie najlepszych przedsiębiorstw gospodarki komunalnej to wyróżnienie, a obrona pozycji lidera to prawdziwy zaszczyt. Niezmiennie realizujemy nasze kluczowe zadania, jednak na nich nie poprzestajemy. Otworzyliśmy dwa PSZOK-i, po raz kolejny unowocześniliśmy flotę pojazdów, kontynuujemy projekty edukacyjne, a przede wszystkim rozbudowujemy ZUSOK – naszą instalację termicznego przetwarzania odpadów komunalnych. Nowe technologie są synonimem postępu. Dlatego też planujemy inwestycje tak, aby w nieodległej przyszłości dało się z nich czerpać korzyści, jak chociażby z instalacji fotowoltaicznych. W tym roku rozpoczęliśmy obsługę kolejnych dzielnic Warszawy, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych zadań. Wyzwań nie brakuje, ale dostosowujemy się do potrzeb Warszawy.

 

Janusz Fic, Prezes Zarządu MPGK – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.:

Kolejny raz nasza Spółka została bardzo wysoko oceniona przez Kapitułę Rankingu, dzięki czemu ponownie znaleźliśmy się w czołówce najlepszych przedsiębiorstw komunalnych w Polsce. Ten wynik traktujemy jako duże wyróżnienie dla Spółki oraz potwierdzenie, że mamy dobrą strategię w zakresie prowadzonych działalności komunalnych. Jesteśmy Spółką nastawioną na ciągły rozwój, podnoszenie standardu świadczonych usług oraz wdrażanie rozwiązań związanych z Gospodarką o obiegu zamkniętym. Myślę, że dzięki temu, że działamy kompleksowo, stawiamy na integrację i współpracę okolicznych samorządów, z powodzeniem realizujemy naprawdę duże i potrzebne inwestycje, które wpływają korzystnie na życie mieszkańców naszego regionu, a także na poprawę i ochronę naszego środowiska naturalnego.

 

Elżbieta Rokita, Prezes Zarządu PGK Sp. z o.o.  w Słupsku:

Utrzymanie się w pierwszej trójce drugi rok z rzędu wśród najlepszych „pegiekow” w kraju, jest potwierdzeniem naszej pozycji wśród firm komunalnych. Pomimo, że był to trudny rok ze względu na stale rosnącą inflację, ogromne koszy prowadzenia firmy m.in. koszty energii elektrycznej czy paliwa, nie zaprzestaliśmy działań inwestycyjnych zmierzających do utrzymania wysokiej jakości świadczonych usług. Z jednej strony bardzo nas cieszy to trzecie miejsce, a z drugiej motywuje do dalszego dziania i wyznacza kolejne cele.

1. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.
2. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Katowicach
3. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
4. Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Poznaniu
5. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku
6. Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zawierciu
7. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu
8. Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o.
9. Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim
10. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Goleniowie

Wydania archiwalne