Jakość i terminowość od blisko 50. lat!

„Sokołów-Logistyka” Sp. z o. o. to firma, której główna siedziba mieści się w Sokołowie Podlaskim. Spółka posiada również swoje oddziały w Jarosławiu oraz w Osiu. Tradycja firmy sięga już blisko półwiecza. Spółka realizuje profesjonalne przewozy chłodnicze oraz żywych zwierząt zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Flota, którą dysponuje „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. pokonuje rocznie ponad 45 mln km – to tak, jakby ponad tysiąc razy okrążyć Ziemię.

 

O bieżącej działalności Firmy i planach na przyszłość, z RAFAŁEM RUSJANEM, Prezesem Zarządu „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. w Sokołowie Podlaskim, rozmawia Bogdan Leszczorz

 

– Panie Prezesie, proszę przyjąć gratulacje – kierowana przez Pana Spółka otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Logistycznych za rok 2023, organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jak skomentuje Pan ten sukces?
– Jest mi niezmiernie miło w imieniu własnym, jak i Spółki być wyróżnionym w organizowanym przez Państwa Rankingu. To pokazuje, że nasze działania są dostrzegane.

– Na Państwa stronie internetowej możemy przeczytać, iż „Sokołów-Logistyka” przykłada dużą wagę do jakości i terminowości świadczonych usług, oferując wiarygodność i rzetelność we wszystkich podejmowanych działaniach. Co to oznacza w praktyce dla klientów korzystających z usług przewozowych?
– Istotna jest dla nas realizacja usług w sposób terminowy i rzetelny, a co za tym idzie – przewóz towarów w odpowiednich warunkach i jego dostarczenie do klienta na czas. Nasze działania prowadzimy w oparciu o system kontroli bezpieczeństwa łańcucha dostaw zgodnie z normą ISO 28000.

– Kierowana przez Pana Spółka stale się rozwija, przeznaczając spore nakłady – blisko 11 mln zł w latach 2021-2022 – na inwestycje. Co z tych środków zostało zrealizowane?

– Były to inwestycje głównie w nowy tabor. Rokrocznie zakupujemy nowe pojazdy dla Spółki, zarówno ciągniki siodłowe, jak i naczepy chłodnicze z agregatami ADVANCER, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Zakupiliśmy również naczepy do przewozu żywych zwierząt. Nie zapominamy też o inwestycjach mających korzystny wpływ na środowisko, stąd przy siedzibie Spółki powstała instalacja fotowoltaiczna.

– „Sokołów-Logistyka” to nie tylko transport, ale także serwis oraz stacje diagnostyczna, paliw i ładowania pojazdów elektrycznych. Jakie korzyści przynosi taka dywersyfikacja świadczonych usług?

– Przede wszystkim szybkość napraw. Wielokrotnie koszt naprawy jest niewspółmierny do strat spowodowanych brakiem usług, stąd też odpowiednie zaplecze serwisowe w znaczny sposób wpływa na rentowność transportu, przede wszystkim ze względu na szybkość reakcji. Z kolei stacje paliw dały nam możliwość zaopatrzenia naszej floty i naszych przewoźników w paliwo po atrakcyjnych cenach. Jako Spółka poszukujemy też nowych rozwiązań proekologicznych i testujemy te, które już funkcjonują, jak np. pojazdy elektryczne.

– Spółka poza działaniami statutowymi znana jest również ze swojej aktywności  na rzecz lokalnej społeczności. Kto może liczyć na Państwa wsparcie?

– Współpracujemy m.in. z lokalnymi placówkami oświatowymi. Zależy nam, żeby propagować wśród dzieci i młodzieży postawy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak np. noszenie odblasków. Oprócz tego organizujemy dni otwarte czy praktyki, podczas których uczniowie szkół średnich czy studenci mają okazję dowiedzieć się więcej o pracy w logistyce, a może nawet znaleźć zawód dla siebie.

– I jeszcze pytanie o przyszłość: jak widzi Pan swoją Firmę na coraz bardziej wymagającym rynku usług transportowych?

– „Sokołów-Logistyka” od wielu lat dynamicznie się rozwija, ostatni rok również pokazuje nam tendencje wzrostowe. Spółka stawia sobie cele krótko- i długoterminowe, w oparciu o wykwalifikowaną i profesjonalną załogę. Faktycznie, rynek usług transportowych jest coraz bardziej wymagający, jednak patrząc na to, że firma to przede wszystkim ludzie, jestem dobrej myśli.

– Dziękuję za rozmowę.

 

(Sokołów-Logistyka_fot. 1 – Rafał Rusjan, Prezes Zarządu „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. w Sokołowie Podlaskim)

(Sokołów-Logistyka_fot. 2)

(Sokołów-Logistyka_fot. 3)

(Sokołów-Logistyka_fot. 4)

(Sokołów-Logistyka_fot. 5)

Wydania archiwalne