Kompleksowa oferta i ponad 1 000 000 przesyłek rocznie

JAS-FBG S.A. jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na krajowym rynku. Jako jedna z nielicznych firm branży TSL dysponuje wyłącznie polskim kapitałem, zatrudniając ponad 1200 pracowników i dysponując flotą ponad 300 nowoczesnych pojazdów przystosowanych do przewozu szerokiego asortymentu towarów. Spółka posiada około 100 placówek w całym kraju, w tym 8 platform logistycznych i 16 magazynów spedycji krajowej o łącznej powierzchni 120 000 m² oraz 60 oddziałów agencji celnej. Każdego roku do 17 000 klientów trafia ponad 1 000 000 przesyłek, przewożonych samochodami, koleją, a także drogami morską i lotniczą.

 

Z rozwiązaniami szytymi na miarę”

Firma powstała w 1991 roku, w Pawłowicach (woj. śląskie), oferując początkowo usługi agencji celnej. W następnych latach sieć placówek świadczących serwis w tym zakresie, była już największą w kraju. Kolejne lata przyniosły stopniową rozbudowę po kolejne usługi – spedycji (w tym kolejowej i morskiej) oraz transportu. Ich uzupełnienie o magazynowanie, a później logistykę, było już czysto biznesową konsekwencją. – Naszą misją jest świadczenie usług, których jakość, nowoczesność i atrakcyjność zapewni klientom pełne zadowolenie, a Spółce pomyślny rozwój – przekonuje Agnieszka Porębska Dyrektor ds. Handlu i Marketingu w JAS-FBG S.A. – Elastyczność w dostosowywaniu się do zmiennych potrzeb wymagającego rynku, to w naszym przypadku skutek kompleksowej oferty opartej na komplementarnym, synergicznym systemie, zawierającym wszystkie narzędzia TSL: drogową spedycję międzynarodową i krajową, w zakresie całopojazdowym i drobnicowym, spedycję kolejową, morską i lotniczą oraz rozbudowaną bazę magazynową, własne, nowoczesne środki transportu, sieć placówek agencji celnej i zaawansowane rozwiązania informatyczne. Naszym klientom oferujemy szereg usług dodatkowych w każdym z naszych produktów.

Spółka może poszczycić się szeregiem posiadanych certyfikatów, w tym ISO 9001ISO 14001ISO 22000, ISO 28000 oraz członkostwem w Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki oraz w organizacjach międzynarodowych, tak jak WCA, FIATA, IATA czy IFA.

 

One stop shopping z pakietem VAS

JAS-FBG S.A. dysponuje 8 platformami logistycznymi oferującymi nie tylko magazynowanie, ale również stanowiących nowoczesny i elastyczny system transportu, usług magazynowych i dystrybucji w jednej firmie („one stop shopping”), dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów, połączony z pakietem licznych usług dodanych VAS  (Value Added Services). W ich skład wchodzą m.in. transport towarów (także w temperaturze kontrolowanej), rozładunek/załadunek (handling), składowanie i przechowywanie, przeładunek (cross docking), konfekcjonowanie (co-packing), komisjonowanie (order picking), kompletacja (picking) oraz etykietowanie (labeling). Klienci mogą ponadto liczyć na wymianę danych informatycznych z własnym systemem magazynowym oraz na pełną opiekę ze strony agentów celnych JAS-FBG S.A..

 

Na drogach krajowych I międzynarodowych

Rozwijająca się sieć własnych linii obejmujących 22 kraje oraz własnych i partnerskich magazynów w całej Europie, zapewnia transport wraz ze śledzeniem przesyłki. Ponadto usługi dostosowuje się do indywidualnych potrzeb (liniowe lub dedykowane). Dostawy realizowane są w systemie „od drzwi do drzwi” (door-to-door) oraz w systemie „next day”, za pomocą pond 300 nowoczesnych pojazdów przystosowanych do przewozu szerokiego asortymentu towarów do 24 t, w tym m.in. substancji niebezpiecznych (ADR). JAS-FBG S.A. oferuje ponadto stałe linie drobnicowe gwarantujące wygodę planowania transportu z dużym wyprzedzeniem, a także sprawny transfer przesyłek na terenie Europy dzięki sieci terminali, platform logistycznych, agencji celnych oraz partnerstwo z międzynarodowymi operatorami logistycznymi i spedytorami. W przypadku braku stałej linii do danego kraju, realizacja zleceń transportu ładunków w oparciu o zaufanych przewoźników zaspokaja zróżnicowane zapotrzebowania klientów, oferując niezależność (bezpośredni odbiór i dostawę towaru), skrócony czas dostaw i atrakcyjne stawki.

 

Koleją, morzem i w powietrzu

Spółka świadczy obsługę kolejowych przewozów krajowych i międzynarodowych w eksporcie, imporcie i tranzycie, z wykorzystaniem typów wagonów normalnotorowych i szerokotorowych dostosowanych do przewożonych ładunków. Kompleksowa usługa jest realizowana w w systemie „od drzwi do drzwi”, w ramach przewozów intermodalnych w serwisie FCL i LCL (w imporcie i eksporcie z Chin, Korei Płd. oraz Turcji), wraz fachowym doradztwem w zakresie warunków przewozu, wyboru tras oraz opłat taryfowych. Klienci mogą również zlecić kompleksową obsługę przesyłek całokontenerowych (FCL), drobnicowych (LCL) oraz ładunków ponadgabarytowych drogą morską. Spółka przygotowuje odbiór przesyłek i kontenerów morskich od nadawcy, organizuje fracht oceaniczny, obsługę portową oraz dobiera optymalną trasę przewozu. Można ponadto skorzystać z obsługi spedycyjno-celnej, zarówno w portach polskich, jak i Europy: w Hamburgu, Bremerhaven, Rotterdamie i Antwerpii.  Jako członek IATA, JAS-FBG S.A. korzysta z pełnej oferty renomowanych przewoźników lotniczych na świecie, zapewniając dogodny transport poprzez europejskie porty lotnicze, m.in we Frankfurcie i Amsterdamie, z możliwością odprawy fiskalnej. W przypadku spedycji lotniczej oferowany jest również pełny serwis, „od drzwi do drzwi”, dzięki współpracy z oddziałami zagranicznymi Spółki oraz poprzez biura partnerów zrzeszonych w sieci WCA. Dodatkowy atut stanowi możliwość skorzystania ze specjalnych pomieszczeń dla przesyłek wartościowych i dyplomatycznych oraz chłodni i pomieszczeń dla towarów radioaktywnych.

 

Z 60 placówkami celnymi

Spółka JAS-FBG nie zaniechała również realizacji usług, które świadczyła na początku swojej działności, czyli agencji celnej. Obecnie są one świadczone w sieci 60. placówek na terenie całego kraju. Dzięki stworzeniu – pierwszego w Polsce – systemu CAW,  klienci mają ułatwiony bezpłatny dostęp on-line do kompletu swoich dokumentów celnych oraz pełnego zakresu usług celnych związanych importem i eksportem towarów we wszystkich procedurach celnych. Mogą być również reprezentowani w procesie legalizacji świadectw pochodzenia, świadectw przewozowych A.TR oraz EUR.1.       JAS-FBG S.A. stawia na rozwój technologii IT, m.in. poprzez współpracę między systemami zarządzania klasy ERP (np. SAP), a systemem Qguar oraz codzienną wymianą danych wraz z wysyłaniem raportów dotyczących stanów magazynowych przechowywanych produktów. Wszystkie pojazdy, którymi dysponuje Spółka w swojej flocie, są wyposażone w system zarządzania umożliwiający dyspozytorom wgląd w sposób realizacji zleceń, w tym przegląd statusu, śledzenie czasów dostaw wraz z elektronicznym potwierdzeniem dostawy generowanym w czasie rzeczywistym.

 

Firma ze społeczną misją

Bieżąca działalność JAS-FBG S.A. nie skupia się wyłącznie na kwestiach związanych z transportem i logistyką. Najlepiej podsumowuje ją A. Porębska: – Pomagamy spełnić marzenia i zdobyć wiedzę. Nasza aktywność nierzadko ma charakter systematycznej, wieloletniej pracy szkoleniowej I wychowawczej. Bezinteresowność stanowi podstawę rozumienia przez nas pojęcia sponsoringu. Ze szczególną przyjemnością uczestniczymy w procesie dydaktycznym przyszłych logistyków kształcących się na różnych poziomach edukacji, współpracujemy z uczelniami wyższymi i szkołami średnimi. W ramach podpisanych umów, uczniowie oraz studenci odbywają praktyki w naszych platformach logistycznych. Wspieramy działalność klubów sportowych oraz indywidualnych młodych sportowców, a wielu z nas bierze udział w imprezach sportowych o celu charytatywnym. Biorąc udział w charytatywnych imprezach sportowych, wspierając fundacje oraz domy dziecka, staramy się pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

 

(JAS-FBG_fot. 1)

(JAS-FBG_fot. 2)

(JAS-FBG_fot. 3)

Wydania archiwalne