Miejsce przyjazne Mieszkańcom

SBM „TORWAR” w Warszawie jest jedną z wyróżniających się spółdzielni mieszkaniowych zarówno w kwestii aktywności inwestycyjnej, jak również wdrażania najnowocześniejszych technologii energooszczędnych podnoszących jakość nieruchomości. Jako jedna z nielicznych prowadzi ponadto działalność społeczną i oświatowo-kulturalną, realizowaną na szeroką skalę we własnych klubach osiedlowych.

 

W ciągłym rozwoju

Obecnie Spółdzielnia liczy ponad 3800 członków, a jej zasoby to 11,5 ha gruntów na warszawskim Powiślu Południowym. W 60 budynkach o funkcji mieszkalnej, mieszkalno-użytkowej i użytkowej, zlokalizowanych jest 3319 lokali mieszkalnych i 77 użytkowych. Całości uzupełniają 472 miejsca postojowe w wielostanowiskowych garażach podziemnych, 79 garaży wolnostojących lub wbudowanych, 350 miejsc postojowych na parkingach naziemnych i 100 na parkingach społecznych. – W naszych planach są kolejne inwestycje realizowane w systemie non-profit – informuje Ryszard Mikołajczyk Prezes Zarządu SBM „TORWAR” w Warszawie. – Jedną z nich jest budynek mieszkalny przy ulicy Czerniakowskiej o powierzchni użytkowej 4.500 m², z 33 mieszkaniami, 3 lokalami usługowymi oraz 52 miejscami postojowymi w garażu podziemnym. Kolejną będzie budynek mieszkalno-usługowy, który powstanie na terenie zlokalizowanym przy ulicach Ludnej i Okrąg.

 

Dla mieszkańców i z mieszkańcami

Spółdzielnia sukcesywnie wprowadza nowe energooszczędne technologie i materiały, dostosowując nieruchomości do potrzeb osób niepełnosprawnych czy adaptując pomieszczenia np. na schowki czy rowerownie. Dzięki  wyposażeniu budynków w system Inteligentnego Zarządzania Energią Cieplną BES (Building Energy Services), mieszkańcy odczuli znaczące obniżenie jej zużycia. SBM „TORWAR” realizuje ponadto z powodzeniem misję społeczną i oświatowo-kulturalną, w klubach „Panorama” i Wzajemnej Pomocy „AS”. Mieszkańcy mogą skorzystać z szerokiej oferty zajęć, spotkań, warsztatów i wycieczek. W obu klubach, przy współpracy z urzędem gminy, prowadzona jest również działalność socjalno-pomocowa. Polega ona na niesieniu pomocy sąsiedzkiej, załatwianiu różnych spraw osobom chorym, niepełnosprawnym, samotnym, pośredniczeniu w realizacji usług opiekuńczych oraz rozwiązywaniu problemów prawnych i sąsiedzkich. Wielu seniorów korzystających z oferty klubów zwraca uwagę, iż trafia ona w ich potrzeby, nie czują się samotni, łatwiej jest im radzić sobie w codziennych trudnościach. Potwierdzeniem ich opinii jest uhonorowanie klubu „Panorama” Certyfikatem „Miejsce Przyjazne Seniorom”, przyznanym przez miasto stołeczne Warszawa i Warszawską Radę Seniorów.

Wydania archiwalne