Skuteczni i konkurencyjni

Z PAWŁEM RZEPKĄ Dyrektorem ds. Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans, rozmawia Bogdan Leszczorz

– Delta Trans jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych operatorów logistycznych w Polsce. Co oferujecie Państwo swoim klientom?

– Działamy skutecznie od 34. lat, ponieważ szybko reagujemy na zmieniające się potrzeby klientów i wymogi rynku. Naszym celem jest zapewnienie oferty w pełni kompleksowej, elastycznej i konkurencyjnej. Specjalizujemy się w wykonywaniu transportu drogowego FTL i częściowego, a także w szeroko pojętej obsłudze magazynowej i logistycznej towarów. Posiadamy na Śląsku jedne z największych zapleczy magazynowych, liczących obecnie 125 000 m², gdzie realizujemy procesy magazynowania, uzupełnione szeregiem specjalistycznych usług z zakresu logistyki kontraktowej. Poza obszarem logistyki świadczymy także unikalne usługi produkcyjne, w tym projektowanie i produkcję pojemników transportowych, jak również usługi w zakresie co-manufacturingu. Klientom zapewniamy obsługę Agencji Celnych zlokalizowanych w 6. punktach na Śląsku.

– Strategia Firmy obejmuje inwestycje w nowoczesne rozwiązania podnoszące jakość i wydajność świadczonych usług. Które ze zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji zasługują na szczególną uwagę?

– Sukcesywnie zwiększamy ilość posiadanych powierzchni magazynowych – w ostatnim czasie do naszego zaplecza dołączył kolejny obiekt zlokalizowany w Gliwicach. Znak czasu stanowi kierowanie strumienia inwestycji w rozwiązania technologiczne i tu możemy wskazać: implementację usługi Power BI do systemu WMS – najnowocześniejsza forma, która przekształca dane firmy w rozbudowane wizualizacje strumieni informacyjnych, a także rozbudowę usług z zakresu intralogistyki – zwielokrotnienie prac w obszarze projektowania i prototypowania wyrobów przeznaczonych dla czołowych europejskich korporacji motoryzacyjnych.

– Usługi logistyczne nie wyczerpują jednak w pełni aktywności Delta Trans. Grupa realizuje bowiem również zakrojone szeroką skalę działania na rzecz lokalnej społeczności. W czym się one przejawiają?

– Podejmowane w tym zakresie działania wynikają z poczucia integralności z lokalną kulturą i społecznością. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w rejonie. Dlatego też od lat współpracujemy zarówno z instytucjami, jak i jednostkami indywidualnymi w obszarze rozwoju, promocji sportu, działalności artystycznej i edukacyjnej. W wielu przypadkach dotyczy to współpracy długoterminowej.

(Delta Trans_fot. 1 – Paweł Rzepka, Dyrektor ds. Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans)

Wydania archiwalne