„Slow”, „Tempo” i „Synergia”, czyli trzy nowe osiedla dla wymagających

„Slow”, „Tempo” i „Synergia”, czyli trzy nowe osiedla dla wymagających

Firma Ippon Group Sp. z o.o., zakończyła budowę swojego sztandarowego osiedla „Aurora” w standardzie premium, oddając łącznie 658 mieszkań. Obecnie do sprzedaży pozostało już tylko kilka ostatnich apartamentów. W przyszłym roku deweloper planuje rozpoczęcie budowy aż trzech nowych inwestycji na terenie miasta, w których docelowo znajdzie się około 800 mieszkań. Realizowane przez Spółkę mieszkania, a także budowa i najem powierzchni handlowo-usługowych, zostały nagrodzone tytułem Lidera Nieruchomości Otodom 2022 oraz Dewelopera Roku 2023. Najświeższym sukcesem Ippon Group jest poprawa pozycji na 8. miejsce w 4. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Deweloperów Mieszkaniowych.

 

Ostatnie apartamenty z widokiem na Park

Klucze do swoich nowych mieszkań zaczęli już odbierać nowi mieszkańcy osiedla „Aurora”, położonego w dzielnicy Nagórki, w sąsiedztwie Parku Nagórki-Jaroty i największego w Olsztynie placu zabaw. Deweloper zakończył tym samym budowę całego kompleksu składającego się z 9 budynków mieszkalnych. Do zrealizowanych wcześniej 7 budynków, w których znalazły się 523 mieszkania, doszły kolejne dwa – „Saturn” oraz „Minerwa”, ze 135 lokalami od 34 do 133 m². W sprzedaży pozostało już tylko kilka ostatnich apartamentów z widokiem na Park (od 64 do 133 m²). Mieszkania posiadają szerokie, panoramiczne okna oraz duże tarasy do 58 m². Mieszkańcy mogą korzystać z miejsc parkingowych w hali garażowej, naziemnych miejsc postojowych oraz komórek lokatorskich. „Aurora”, jako jedyne osiedle w Olsztynie, posiada apartamenty z prywatnymi ogrodami zimowymi, które można zaaranżować jako prywatny ogród lub powiększyć strefę mieszkalną o dodatkową przestrzeń. Osiedle zostało uznane za jedno z najlepszych osiedli w Polsce, biorąc pod uwagę komfort i jakość życia. – Już od dziewięciu lat tworzymy swoje unikalne projekty inwestycyjne, koncentrując się przede wszystkim na atrakcyjności lokalizacji, wysokiej jakości wykonania oraz najnowszych trendach mieszkaniowych w zgodzie z uwarunkowaniami ekologicznymi – informuje Anna Bocian Prezes Zarządu Ippon Group Sp. z o.o. – W realizacji inwestycji Spółka kładzie szczególny nacisk na współpracę z najlepszymi architektami, projektantami oraz wykonawcami budowlanymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, klienci otrzymują mieszkania w wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach.

Ippon Group ma również koncepcję dalszego rozwoju na kolejne lata. W 2024 roku rozpocznie się realizacja aż trzech nowych inwestycji na terenie miasta Olsztyna, które zaowocują powstaniem około 800 mieszkań o wysokim stanradzie.

 

W stylu „Slow life”

Pierwszym projektem będzie osiedle „Slow” w dzielnicy Gutkowo, stanowiące nowość nie tylko na olsztyńskim rynku. Znajdą się w nim mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, z balkonami lub ogródkami w zależności od piętra. Dodatkowo niektóre z nich będą wyposażone w garderobę oraz dwie łazienki. Osiedle zostało zaprojektowane w stylu slow life, z myślą o tych, którzy cenią spokój, ekologiczne rozwiązania oraz aktywny wypoczynek. Na osiedlu znajdą się tzw. strefy tematyczne, które będą spełniały funkcje rekreacyjną i towarzyską. Mieszkańcy skorzystają ze specjalnie przygotowanych wiat grillowych oraz miejsc na ognisko. Powstanie strefa do jogi z odpowiednim podestem oraz miejsce relaksu z zawieszonymi hamakami wśród drzew. Strefy te mają sprzyjać odpoczynkowi, kontaktom z bliskimi, ale także służyć dobrej zabawie i uprawianiu sportu. Dla dzieci i młodzieży przygotowano place zabaw oraz boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy tenisa. Z kolei miłośnicy zwierząt będą mogli skorzystać z toru aktywności dla psów (tor agility) oraz dokarmiać ptaki i wiewiórki w przygotowanych domkach zawieszonych na drzewach. Osiedle „Slow” będzie położone w malowniczej i bogatej w walory przyrodnicze części Olsztyna, idealnie wpisując się w nierówności terenu, zachowując przy tym swój naturalny charakter. Aż 2,14 ha zajmie roślinność, staw oraz drzewa, zaś całe osiedle oplecie sieć oświetlonych ścieżek o długości prawie 5 km, po których można spacerować, biegać i jeździć na rowerze. Wyjątkowym atutem osiedla będzie bliskość okolicznych jezior – Uliel, Tyrsko i Redykajny. Ekologiczny projekt osiedla to także niskie koszty eksploatacyjne i oszczędności dla przyszłych mieszkańców, dlatego zainstalowane zostaną kolektory słoneczne do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Mimo niskiej i kameralnej zabudowy (tylko 2 piętra) osiedle doposażą cichobieżne windy, a całość terenu osiedla będzie wykonana zgodnie z zasadą „zero barier architektonicznych”, z myślą o osobach niepełnosprawnych.

 

#wTempieMiasta

Kolejną ciekawą inwestycją jest długo wyczekiwane osiedle „Tempo”, które powstanie u zbiegu głównych ulic miasta – Sikorskiego i Wilczyńskiego. Będą je tworzyć 3 nowoczesne budynki (4- i 5-piętrowe), o łącznej liczbie 267 mieszkań (od 27 do 68 m²). Klienci mogą wybierać miedzy kawalerkami, a mieszkaniami 2-, 3- lub 4-pokojowymi, z balkonami, loggiami, ogródkiem lub tarasem. Mieszkańcy skorzystają z 2-poziomowego garażu podziemnego, komórek lokatorskich oraz rowerowni. Wszystkie wejścia do budynków zostaną zabezpieczone, gwarantując wysokie poczucie bezpiecznego życia. Oferta osiedla „Tempo” jest skierowana do osób młodych, którzy chcą mieć wszędzie blisko – do komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych i sklepów. To miejsce dla osób, które chcą szybko dojechać do centrum miasta, do pracy czy na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. W kilka minut będzie można ponadto dojechać do Galerii Warmińskiej, Auchan, OBI, Jysk, Mc Donald oraz wielu innych punktów handlowo-usługowych i starego miasta. Osiedle „Tempo” to również nowoczesne rozwiązania dla aktywnych osób. Zamiast zwykłych klamek w drzwiach wejściowych do mieszkań, zamontowane zostaną klamki elektroniczne z wejściem na kod lub przyłożenie karty do czytnika. Mieszkańcy, którzy kupują przez Internet, skorzystają z zamontowanych skrzynek paczkowych dla kurierów (paczki dostarczane bezpośrednio do skrytki wskazanej przez mieszkańca, poprzez wpisanie kodu pin). Z myślą o ekologii, przygotowana zostanie strefa „zero waste”. Umożliwi ona wymianę rzeczy, z których już się nie korzysta, a które mogą posłużyć innej osobie. W miejscu tym mieszkańcy będą mogli zostawiać książki czy drobne elementy wyposażenia wnętrz, by dać im drugie życie. Miejsce do wymiany sąsiedzkiej wpłynie pozytywnie nie tylko na środowisko, ale także na kontakty międzyludzkie.

 

„Synergia” w sercu Jarot

W samym centrum dzielnicy mieszkaniowej Jaroty, powstanie zapowiadane od dawna Osiedle „Synergia”. W miejscu dawnego sklepu spożywczo-przemysłowego, wybudowany zostanie nowoczesny budynek mieszkalny z lokalami handlowo-usługowymi na parterze. Będzie on wyraźnie wyróżniał się na tle starszego budownictwa dzielnicy Jaroty. Do jego budowy zostaną użyte materiały ekologiczne najwyższej jakości. W ofercie znajdzie się 90 mieszkań o zróżnicowanym metrażu i różnej liczbie pokoi: od lokali 2-pokojowych o powierzchni 31 m² do mieszkań z 4 pokojami o powierzchni 80 m², z przeznaczeniem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i inwestorów planujących zakup mniejszych lokali inwestycyjnych. Mieszkańcy będą mieli zagwarantowane miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz dostęp do komórek lokatorskich. Wszystkie kondygnacje w budynku obsłużą cichobieżne windy. Osiedle „Synergia” zastało zaprojektowane jako nowoczesny budynek z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem na pierwszym piętrze gwarantującym bezpieczeństw. Będzie to teren wyłącznie dla mieszkańców budynku. Skorzystają oni z alejek spacerowych, miejsc wypoczynku ze strefą rekreacji oraz bezpiecznego placu zabaw dla dzieci. Pojawią się drzewa i roślinność. Na teren patio będą także wychodzić mieszkania z prywatnymi ogródkami. Będzie więc to zielone, kameralne miejsce do wypoczynku i bezpiecznego mieszkania.

 

(Ippon Group_fot. 1 – Osiedle „Aurora” )

(Ippon Group_fot. 2 – Osiedle „Slow” )

(Ippon Group_fot. 3 – Osiedle „Synergia” )

(Ippon Group_fot. 4 – TEMPO )

Wydania archiwalne