Zdrowo po polsku…

Redakcja Strefy Gospodarki postanowiła przyjrzeć się bliżej działającym w naszym kraju spółdzielniom mleczarskim. Efektem naszej pracy jest wyłonienie wąskiego grona liderów Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich za rok 2017.

Spółdzielnie mleczarskie jako jedna z pierwszych odnóg spółdzielczości bardzo szybko dostosowały się do reguł wolnego rynku. Obecnie skutecznie walczą z dużymi, zagranicznymi koncernami oferując całą gamę produktów wysokiej jakości bazujących na polskim mleku najwyższej jakości. Wielu z nas sięgając po ich produkty nie zdaje sobie sprawy, iż konsumuje spółdzielcze wyroby. Są bliżej lokalnych społeczności, z nich się wywodzą, znają smak i wiedzą co lubią ich klienci. Postanowiliśmy wyłonić liderów polskiej spółdzielczości mleczarskiej poprzez organizację Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich za rok 2017. Pod uwagę brany był szereg czynników od stricte finansowych, poprzez szerokość oferty produktowej, kwestie polityki kadrowej na prowadzonej polityce z zakresu odpowiedzialności społecznej i współuczestniczenia w życiu lokalnych społeczności skończywszy. Laureatom serdecznie gratulujemy – zapraszamy Państwa do lektury wydania!

Andrzej Gliszewski, Prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy:

Z wielką satysfakcją przyjąłem informację, iż OSM w Łobżenicy uplasowała się na 5. miejscu w Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich. Wyróżnienie to jest efektem ciężkiej i wytrwałej pracy zarówno Członków Spółdzielni – dostawców mleka, jak również doskonale wyszkolonej kadry pracowników. Naszą dewizą jest produkcja wyrobów mleczarskich w tradycyjnej technologii, z mleka najwyższej klasy z ekologicznie czystych terenów ziemi Krajeńskiej. Wywieramy wpływ na rozwój naszej małej Ojczyzny, Wielkopolski, zapewniając byt rolnikom, pracownikom i ich rodzinom. Wspieramy inicjatywy lokalne, regionalne i charytatywne. Z niezwykłym zadowoleniem dziękujemy za przyznane wyróżnienie, tym bardziej, że jako średniej wielkości przetwórca mleka znaleźliśmy się w gronie potentatów i wiodących spółdzielni mleczarskich w Polsce.

Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim:

Cieszy nas wysokie, czwarte miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich za rok 2017. Jest to dowód efektywności firmy na trudnym rynku mleka. Spomlek to znany w Polsce i na świecie producent serów dojrzewających marki Serenada, Skarby Serowara i Sery z Radzynia Podlaskiego. To firma z ponad 100-letnią tradycją, która jako pierwsza stworzyła ser z dziurami Radamer i długodojrzewający – Bursztyn. Spomlek wytwarza również produkty, które trafiają do partnerów biznesowych: koncentrat białek serwatkowych, izolat białka serwatki, permeat serwatki w proszku oraz masło. Spomlek to ludzie – niezawodni, innowacyjni i pełni pasji. To tradycje serowarskie, najnowocześniejsze linie produkcyjne i zaawansowane systemy, które sprawiają, że produkt, który trafia na Państwa stoły, jest najwyższej jakości.

Ogólnopolski Ranking Spółdzielni Mleczarskich 2017

1. Grupa Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem

2. Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie

3. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa

4. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek w Radzyniu Podlaskim

5. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy

 

Wydania archiwalne