Opolskie TBS, czyli Wicelider z ambicjami

Dziękujemy Kapitule za docenienie naszych starań w bieżącej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego. Po raz drugi zajęliśmy miejsce na podium. Drugie miejsce odbieramy jako nagrodę za ciężką pracę i duże zaangażowanie naszego nielicznego zespołu.

Miasto Opole niezmiennie pięknie się rozwija, jest  jednym z najpiękniejszych i najprężniej rozwijających się miast w Polsce – do czego również się przyczyniamy. Stare budynki odzyskują swój dawny blask, powstają nowe i całe osiedla. Jednym z najpiękniejszych  nowo powstałych osiedli, jest nasze ostatnio oddane do użytkowania osiedle w Opolu-Winowie, przy ul. Nastrojowej. Swoje miejsce na ziemi znaleźli tam głównie ludzie młodzi, wiążący swoją karierę zawodową z naszym miastem. Osiedle powstawało w trudnych ekonomiczne czasach. Realizacja nie byłaby możliwa dzięki ścisłej współpracy z Gminą Opole oraz umiejętnemu wykorzystaniu dostępnych programów finansowania i dotacji. Na sfinansowanie inwestycji uzyskaliśmy środki z kredytu sbc, natomiast Gmina Opole pozyskała środki z Funduszu Dopłat, Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz programu „Mieszkanie na Start”, dzięki któremu lokatorzy przez 15 lat mogą korzystać z dopłat do czynszu w ramach programu.

Aktualnie jesteśmy właścicielami 27 budynków, a to już ponad 1000 mieszkań, jakie udostępniamy naszym Najemcom. Planujemy kolejne realizacje: cztery nowe budynki powstaną w Opolu, przy ul. Wrocławskiej. Inwestycja przewiduje budowę nowych 138 mieszkań, wraz z niezbędną infrastrukturą.

Wspólnie z Gminą Opole staramy się poszerzać ofertę i docierać do większej liczby mieszkańców, realizując inwestycje mieszkaniowe w różnorodnych formułach, np. najmu komunalnego. Równolegle trwają prace przygotowawcze do realizacji kolejnej inwestycji właśnie w tej formule. Liczymy, że powstanie 85 lokali mieszkalnych w pięknej części naszego miasta, która zasługuje na miano jego zielonych płuc.

Cały czas poszukujemy możliwości realizacji nowych inwestycji oraz dbamy o ekologię. Wszystkie nowe inwestycje wyposażone są w instalacje PV, instalujemy również instalacje na starszych zasobach. Złożyliśmy już kolejne wnioski o granty na przedsięwzięcia dotyczące instalacji odnawialnych źródeł energii. Zamierzamy również starać się o środki na przedsięwzięcia termomodernizacyjne i remontowe.

Nasze codziennie działania skupiają się na tym, aby wszystkim najemcom, czy to z osiedla senioralnego, czy korzystającym z programów z dojściem do własności oraz młodym specjalistom u progu kariery zawodowej żyło się lepiej, wygodniej, bardziej komfortowo i aby nasza Spółka rozwijała się nadal tak dynamicznie, jak w ostatnich latach.

Nasze starania i zaangażowanie zostały docenione również na lokalnym rynku: Kapituła Opolskich Laurów Umiejętności i Kompetencji Opolskiej Izby Gospodarczej, wyróżniła nas złotym laurem w kategorii „Załoga-Wspólny sukces”.

Zaszczytną drugą lokatę w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego, odbieramy jako nagrodę za ciężką pracę całego zespołu. Dziękujemy za pozytywne wskazania Szanownych Członków Kapituły, jak i Koleżanek i Kolegów z innych TBS-ów z całego kraju. Gratulujemy Zwycięzcy Rankingu oraz pozostałym laureatom i w myśl zasady, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, w przyszłym roku spróbujemy zawalczyć o I miejsce.

(Opolskie TBS_fot. 1 – Osiedle w Opolu-Winowie przy ul. Nastrojowej)

Wydania archiwalne